Close

Reisid mägedesse

SUVINE MÄGIREIS UKRAINA KARPAATIDES

Reis toimub 9-kohalise väikebussiga. Sinu ülesandeks jääb reisiseltskonna komplekteerimine!

10-ne päevase reisi hind on 2300 eur.

Soovi korral meiepoolsed bussijuhid, hind kokkuleppel.

Reisi hind sisaldab:
– 9-kohaline väikebuss koos vajaliku kütusega
– majutus Poolas sinna- ja tagasiteel koos hommikusöökidega
– mägimajutus Karpaatides

Hind ei sisalda:
– reisikindlustus
– kohapealsed reisid

Reisi kulg:
Teekond algab reede hommikul ja õhtuks jõutakse majutuskohta Poolas. Laupäeva hommikul, pärast hommikusööki, jätkub teekond Ukraina poole ning õhtuks jõutakse Slovakkia-Ukraiana piiripunkti. Edasi teenindab teid ukrainapoolne väikebuss koos juhiga. Kuue päeva jooksul on võimalik tutvuda kohaliku elu, mägede ja vaatamisväärsustega. Laupäeva hommikul alustatakse teekonda Eestisse, ööbides vahepeal Poolas. Koju tagasi jõutakse pühapäeva õhtupoolikul.

NB! Ukrainasse saab Eesti Vabariigi kodanik reisida ilma viisata. Riiki sisenemiseks on vajalik PASS, mis on kehtiv ka veel 3 kuud pärast reisi lõppkuupäeva.

Info reisi kohta:
www.reheturismitalu.ee
info@reheturismitalu.ee
+372 56678949

KARPAATIDE ÜLDINFO:
Kohalik rahaühik on grivna. Raha on kasulikum vahetada Ukrainas kohapeal ja seda saab teha peaaegu igal pool (pank, takso, suuremad erapoed, mägimajutuse peremees jne.).
Lõunasöök restoranis maksab 1-2 eurot. Õhtusöök restoranis maksab 3-6 eurot. Hinnad kauplustes on tunduvalt madalamad kui Eestis. Piletid (muuseumid, vaatamisväärsused jne) maksavad umbes 1 eur. Kohalike inimestega on võimalik suhelda vene keeles.

MAJUTUS
Mägimajutus Karpaatides asub privaatses kohas, mägede vahel, kus lõppeb ka kohalik tee. Majutusest „kiviviske“ kaugusele jääb mägijõgi ning lähim küla asub 4 km kaugusel.
Reisiseltskonna kasutuses on kaks kahekorruselist maja koos saunaga. Esimese maja esimesel korrusel asuvad köök (sisustatud kõige vajalikuga), avar kaminasaal, wc, dussiruum ning teisel korrusel kaks magamistuba (3 + 5 kohta) ja wc. Teise maja esimesel korrusel on saun koos sisebasseiniga ning teisel korrusel üks suur magamistuba (4 kohta). Majade vahele on rajatud välibassein. Kogu vajalik vesi tuleb mägedes asuvatest allikatest ja on väga puhas ning joodav.

Majutus õhtusel ajal:

Majutus_Karpaatides(1)

KOHAPEALSED REISID KARPAATIDES
– reiside hinnad on väljatoodud ühe inimese kohta 9-liikmelises grupis.
– reiside hinnad ei sisalda kohapealseid pileteid (nt muuseumi piletid, ujula pääsmed jne).

1. Mägijärv Sinevir, reisi pikkus 1 päev
Järv asub 989 m kõrgusel merepinnast ja sügavus on kuni 24 m. Vesi on väga puhas ja läbipaistev, tänu millele elavad järves forellid ja vähid. Teel järveni tehakse väike peatus kaljunõlval, kust avaneb unustamatu vaade ümberkaudsele maastikule. Järveni jõudmiseks tuleb jalutada mäkke umbes 2 km (seda teed on võimalik läbida eritasu eest ka hobuvankril). Soovijad saavad osta ka pileti suurele parvele, mis teeb väikese sõidu järvel. Pärast järve külastust sõidetakse keskusesse, kus tooltõstukiga on võimalik sõita mäkke. Mäeharjalt avaneb maaliline vaade orus olevatele küladele. Päeva lõpetuseks külastatakse ka Eesti mõistes korralikku koske, mis on eriti aktiivne mais.
Reisi maksumus on 13 eurot.

mägijärv

2. Jalgsimatk mägedesse koos ööbimisega, reisi pikkus 2 päeva
Esimesel päeval alustatakse matka otse mägimajutuse õuelt ning jõutakse 1400 m kõrgusele. Matk jätkub piki mäeaheliku tippu, kus laiub umbes 10 km pikkune „alpi niit“. Õhtuks laskutakse mäeharjalt veidi allapoole laagrisse. Öö möödub telkides ning teisel päeval matkatakse läbi mägede majutuse poole tagasi. Kogu vajalik varustus viiakse laagripaika kohaliku giidi poolt. Giid valmistab nii õhtu- , lõuna- kui ka hommikusöögi.
Reisi maksumus on 17 eurot (sh telgid, magamiskotid, madratsid ja söögid).

mäed

3. Veinide degustatsioon, reisi pikkus 1 päev
Päev algab Uzhhorodi linna vaatamisväärsuste ja linnakindluse külastamisega, millele järgneb veinide degusteerimine Ukraina kuulsaimas veinikeldris. Kõik veinisordid, mida on rohkem kui 30, on toodetud kohalikus farmis ning tooraine kasvatatakse kohapeal. Päeva lõpetuseks külastatakse vanade majade muuseumi.
Reisi maksumus on 12 eurot.

4. Õhtusöök mägikülas, reisi pikkus 1 päev
Päev algab Mukacheve kindluse külastamisega, mis ajaloos oli väravaks lääne ja Karpaatide vahel. Lõunasöök toimub restoranis CCCP, mis asub endises sõjaväeosas ja on kindlasti vaatamisväärsus omaette (sisenedes restorani tunned, et oled ajas tagasi liikunud umbes 40 aastat). Pärast lõunasööki sõidetakse väikesesse mägikülla. Alustuseks matkatakse hobuvankril mägedesse, kus asuvad mineraalvee- allikad. Päeva lõpetab kohaliku talu peremehe poolt pakutav rikkalik õhtusöök, kus laualt ei puudu ka koduvein ja samakas (alkohol on valmistatud oma istanduses kasvatatud viinamarjadest).
Reisi maksumus on 20 eurot (hind ei sisalda lõunasööki).

5. Turg/suveniirid, reisi pikkus 0,5 päeva
Külastatakse Mukacheve ääretult suurt turgu, kus müüakse absoluutselt kõike ning hinnatase on küllaltki soodne. Lisaks turule põigatakse läbi ka kohalikust käsitööärist, kust soovikorral saab osta erinevaid suveniire.
Reisi maksumus on 8 eurot.

6. Maasturi safari mägedes
Safari läbiviimiseks on 3 maasturit. Autod on ümberehitatud endistest UAZ-idest (paigaldatud MB mootorid ning auto kered kõrgendatud).
Reisi maksumus on 40 eurot/tund (4 inimest).

REHE TURISMITALU SOOVITAB:
Pühapäev: Kohaliku küla külastus (jalgsi mööda mäeharja jõuab külla kiiremini kui autoga), et osta vajalikud toiduained ning puhata pikast sõidust
Esmaspäev: Mägijärv Sinevir
Teisipäev/Kolmapäev: Jalgsimatk mägedesse
Neljapäev: Õhtusöök mägikülas
Reede: Mukacheve turg

TALVINE SUUSAREIS SLOVAKKIA – ZAKOPANE

Reis toimub 9-kohalise väikebussiga. Sinu ülesandeks jääb reisiseltskonna komplekteerimine!

10-ne päevase reisi hind on 2300 eur.

Soovi korral meiepoolsed bussijuhid, hind kokkuleppel.

Reis hind sisaldab:
– 9-kohaline väikebuss
– majutus Poolas sinna- ja tagasiteel koos hommikusöökidega
– majutus Slovakkias ja Zakopanes koos hommikusöökidega

Hind ei sisalda:
– reisikindlustus (~10 eurot/inimene)
– mäepiletid (päevapilet ~35 eurot/inimene)
– lõuna- ja õhtusöögid (lõunasöök mäel ~4 eurot, õhtusöök restoranis ~7 eurot)
– bussi kütus (~300 eurot)

Reisi kulg:
Teekond algab reede hommikul ja õhtuks jõutakse majutuskohta Poolas. Laupäeva hommikul, pärast hommikusööki, jätkub teekond Slovakkia poole ning soovi korral saab külastada Wieliczka soolakaevandust. Õhtuks jõutakse Slovakkiasse ning majututakse hotelli Liptovsky Mikulashis.

4 suusapäeva veedetakse Slovakkias, kus lähim mäesuusakeskus (Jasna) asub umbes 12 km kaugusel hotellist. Vastavalt ilmaoludele saab külastada ka teisi tuntuid suusakeskuseid (Ruzomberok, Tatranska Lomnica, Strbske Pleso). Mõne kilomeetri kaugusele jääb ka kuulus Beshenova veepark. Neljapäeva hommikul, pärast hommikusööki, jätkub teekond Poola suusapealinna Zakopane, mis asub Liptovsky Mikulashist 80 km kaugusel. Pärast hotelli sisseregistreerimist jõuab külastada samal päeval veel kohalikke väiksemaid suusakeskuseid, mis enamuses on ka valgustatud (Nosal, Gubalowka) või Zakopane turgu. Reedel on tegus suusapäev Poola kõrgeimas suusakeskuses Kasprowy Wierch.

Laupäeva hommikul alustatakse teekonda Eestisse, ööbides vahepeal Poolas. Koju tagasi jõutakse pühapäeva õhtupoolikul.

Rehe Turismitalu soovitab:

Wieliczka soolakaevandus
Endine soolakaevandus asub umbes 200 meetri sügavusel linna all ning hõlmab kogu linnaalust maad. Kaevandus koosneb erinevatest koobastest ning neid ühendatavatest teedest. Maa alla on rajatud ka Katedraal, mille on väljakaevanud soolakaevurid! Ekskursioon kestab umbes 3 tundi.

Beshenova veekeskus
Igati korralik ja suurte termaalvee basseinidega veepark, mis asub hotellist ca 4 km kaugusel. Veepark on avatud hilisõhtuni.

Zakopane turg
See linna üks „kaubamärke“ on ka ülemaailmselt tuntud. Peamisteks müügiartikliteks on käsitöö, loomanahad, ehted, antiik ja vanavara. Hinnatase on soodne ning lisaks saab hindade üle alati ka kaubelda!

Zakopane jalakäijate tänav Krupovki
Euroopas ainulaadne jalakäijatele ja hobustele rajatud, umbes 3 km pikkune, tänav. Nii tänava ääres kui ka keskel asuvad kõikvõimalikud ärid ja restoranid ning neid on tõesti palju. See tänav „elab“ 24 tundi ööpäevas, kus eriti õhtuti ja öistel tundidel käib tõeline möll!
http://zakopane.webcamera.pl/

Info reisi kohta:
www.reheturismitalu.ee
info@reheturismitalu.ee
+372 56678949

SUVINE SIBER/BAIKALI JÄRV

22-päevane reis maksab 6000 eur, grupile kuni 4 inimest. Sinu ülesandeks jääb reisiseltskonna komplekteerimine!

baikal_63

Reisi hind sisaldab:

Tallinn-Severobaikalsk-Tallinn bussi/rongipiletid

majutused Omskis ja Severobaikalskis

3-e päevane reis Olhoni saarele

6-päevane mägireis evengide juurde

Reisi hind ei sisalda:

viisat

tervisekindlustust

kohalikke matku Olhoni saarel

Reisi ajakava:

Tallinn-Severobaikalsk 6 päeva

Severobaikalsk 1 päev

Olhoni saar 3 päeva

mägimatk 6 päeva

Severobaikalsk-Tallinn 6 päeva

Olhoni saar.

Tõeline pärl keset Siberit, Baikali järve lõunaosas. Saarele pääseb Severobaikalsk-Irkutsk tiiburlaevaga, mis teeb vahepeatuse Olhonil. Saare keskus asub 30 km sadamast eemal ning pärale jõudmiseks tuleb kasutada kohalikke taksosid, milledeks on vanad vene UAZ-ikud. Olhoni saarel lihtsalt puudub ühistransport ja teedevõrk.

Reisi pikkuseks on kolm päeva, kaks ööd saarel. Saarega tutvumiseks pakuvad kohalikud erinevaid automatku, alates ühest tunnist kuni ühe päevani. Ehk siis matkad igale maitsele.

baikal_42

baikal_75

Mägimatk evengide juurde.

Matka sihtpunkt asub mägedes, kaugel tsivilisatsioonist ning seal elavad ainult 3 evengi, põdrad ja karud. Reisi pikkuseks on kuus päeva.

Esimene päev:

Väikebussiga külasse Novyy Uoyan. Teekonna pikkuseks 160 km ning ööbimine kohalikus majutuses.

Teine päev:

Esimesed 90 km läbitakse mäed maastikuautol. Järgneb 8 km jalgsimatka ning lõpetuseks 3 km paadisõitu.

Kolmas/neljas päev:

Kalapüük mägijärvedel, suhtlemine põtrade ja karudega ning evengid pakuvad ka sauna.

Viies päev:

Tagasi sama moodi ehk siis paadisõit-jalgsimatk-autosõit. Õöbimine külas asuvas majutuses.

Kuues päev:

Väikebussiga läänesuunas.

 

Nimi

E-mail

Teade