Close

Siberi Reisikirjeldus

Reisikirjeldus

Galerii

SIBERI REISIKIRJELDUS

 1. Õhtul väljub lennuk Tallinn-Moskva-Krasnojarsk.
 2. Hommikul maandume Krasnojarskis, veedame päeva linnas ning õhtul alustame rongisõitu Baikali suunas.
 3. Päev möödub rongis, pikemates peatustes külastame kindlasti ka „perroonikaubandust“. Hilisõhtul jõuame külla nimega Novy Uoyan, kus meid ootab ees korralik õhtusöök ning siberi saun.
 4. Hommikul alustame paadimatka Angara jõe deltas. Püüame kala, valmistame püütust kalast lõkkel lõunasöögi ning külastame ka väikest hobusefarmi, mis asub ühel väikesel saarel. Õhtuks naaseme tagasi Novy Uoyani.
 5. Varahommikul asume teele põhjapõdra farmi, kus puudub igasugune ühendus muu maailmaga. Ainult meie, põhjapõdrad ja metsloomad. Lähim inimasustus asub umbes saja kilomeetri kaugusel. Päeva esimene pool kulub autosõidule mägede vahel. Pärast lõunapausi jätkame teekonda jalgsi, seejuures on meie pakikandjateks põhjapõdrad. Enne mägijärveni jõudmist peame läbima umbes kaheksa kilomeetrit, läbides nii taigat kui ka sood. Järve ääres ootab meid mootorpaat, mis viib meid teisele kaldale. Siin asuvad talveonn ja ka saun, kus veedame oma esimese öö. Lõkkel valmib õhtusöök ning soovikorral saab järvel ka
 6. Hommikul jätkame oma jalgsimatka läbi tundra, läbides taas umbes kaheksa kilomeetrit. Pärastlõunal jõuame põhjapõdra farmi, mis asub väikesel platool keset mägesid, naabriks kalarikas mägijõgi. Samal ajal kui meie kütame sauna, valmistab farmi peremees meile ülimaitsva õhtusöögi, tõenäoliselt karu lihast.
 7. Päeva veedame farmis. Tegeleme põtradega, püüame kala ning naudime ka suvist saanisõitu haljendaval rohul.
 8. Hommikul jätkame oma matka mägede vahel. Kindlasti kohtame päeva jooksul metsikuid põhjapõtru ja võib-olla ka karusid. Pakikandjateks on loomulikult meie kodustatud põhjapõdrad. Õhtuks jõuame järgmisesse talveonni, kus veedame ka öö.
 9. Hommikul alustame tagasiteed tsivilisatsiooni. Umbes keskpäeval jõuame väikesele metsateele, kus ootavad meid ees autod ning sõidame tagasi Novy Uoyani.
 10. Varahommikul sõidame autodega Nizne Angarski, mis asub Baikali põhjakaldal. Ületame lennukiga, mis on tõeline muuseumi eksponaat, Baikali järve põhjast lõunasse ning õhtuks jõuame  Irkutskis hotelli.
 11. Sõidame ühistranspordiga Olhoni saarele, mida peetakse Baikali järve pärliks. Ööbime saare keskuses Huziris väikeses külalistemajas.
 12. Päevane automatk saarel koos giidiga. Sõiduvahendiks on vana vene UAZ ning sõit toimub mööda olematut teed. Päeva jooksul teeme arvukaid peatusi kaljunukkidel, mis langevad püstloodis Baikali järve. Samuti läbime kunagise vangilaagri, milles hoiti ainult Leedu kodanikke. Lõunasöögiks valmistab giid meile oivalise uhhaa omulitest.
 13. Sõidame tagasi Irkutskisse, tutvume ka selle linnaga ning öö veedame hotellis.
 14. Lõunal väljub meie lennuk Tallinna suunas, ümberistumisega Moskvas. Hilisõhtul oleme kodus.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid, rongipiletid, kulutused autodele
 • majutused koos osalise toitlustusega
 • kohapealsed tripid
 • kohalikud turismimaksud

Grupi suuruseks on 6 inimest + reisisaatja.

Reisi hind: 1700 eurot/inimene.

Reisi kuupäevad: 16.07 – 29.07.2019

Info: info@reheturismitalu.ee Tel. +372 56678949

 

 

Nimi

E-mail

Teade