Close

Siberi Reisikirjeldus

Galerii

SIBERI REISIKIRJELDUS

Teisipäev

Lennuk Tallinn-Moskva-Irkutsk

Kolmapäev

Hommikul sõidame taksoga otse Irkutski lennujaamast Olhoni saarele, mida peetakse Baikali järve pärliks. Ööbime saare keskuses Huziris, väikeses külalistemajas.

Neljapäev

Päevane automatk saarel koos giidiga. Sõiduvahendiks on vene UAZ ning sõit toimub mööda olematut teed. Päeva jooksul teeme arvukaid peatusi kaljunukkidel, mis langevad püstloodis Baikali järve. Samuti läbime kunagise vangilaagri, milles hoiti ainult Leedu kodanikke. Lõunasöögiks valmistab giid meile oivalise uhhaa omulitest. Ööbimine külalistemajas.

Reede

Hommikul sõidame tagasi Irkutskisse, tutvume ka selle linnaga ning öö veedame hotellis.

Laupäev

Hommikul ületame väikelennukiga Baikali järve ning maandume Nizneangarskis. Umbes kolmetunnine autosõit ning jõuame külla Novy Uoyan. Vahetame riided ning võtame ette paadisõidu Angara jõel. Õhtul naaseme tagasi külla, käime saunas ning naudime maitsvat õhtusööki. Ööbimine kohalikus peres.

Pühapäev

Hommikul algab “offroad safari” mägedes. Sõidame mööda olematuid teid, läbi mägijõgede ning nende sängis. Vahelduseks püüame ka kala, millest valmistame endale õhtusöögi. Ööbimine telkides.

Esmaspäev

Safari

Teisipäev

Safari

Kolmapäev

Hommikul alustame tagasisõitu külla. Õhtul saun ning maitsev õhtusöök. Ööbime kohalikus peres.

Neljapäev

Varahommikul asume teele põhjapõdra farmi, kus  puudub igasugune ühendus muu maailmaga. Ainult meie, põhjapõdrad ja metsloomad. Lähim inimasustus asub umbes saja kilomeetri kaugusel. Päeva esimene pool kulub autosõidule mägede vahel. Pärast lõunapausi jätkame teekonda jalgsi, seejuures on meie pakikandjateks põhjapõdrad. Enne mägijärveni jõudmist peame läbima umbes kaheksa kilomeetrit, läbides nii taigat kui ka sood. Järve ääres ootab meid mootorpaat, mis viib meid teisele kaldale. Siin asuvad talveonn ja ka saun, kus veedame oma esimese öö. Lõkkel valmib õhtusöök ning soovikorral saab järvel ka  kalastada.

Reede

Hommikul jätkame oma jalgsimatka läbi tundra, läbides taas umbes kaheksa kilomeetrit. Pärastlõunal jõuame põhjapõdra farmi, mis asub väikesel platool keset mägesid, naabriks kalarikas mägijõgi. Samal ajal kui meie kütame sauna, valmistab farmi peremees meile ülimaitsva õhtusöögi, tõenäoliselt karu lihast.

Laupäev

Päeva veedame farmis. Tegeleme põtradega, püüame kala ning naudime ka suvist saanisõitu haljendaval rohul.

Pühapäev

Hommikul jätkame oma matka mägede vahel. Kindlasti kohtame päeva jooksul metsikuid põhjapõtru ja võib-olla ka karusid. Pakikandjateks on loomulikult meie kodustatud põhjapõdrad. Õhtuks jõuame järgmisesse talveonni, kus veedame ka öö.

Esmaspäev

Hommikul alustame tagasiteed tsivilisatsiooni. Umbes keskpäeval jõuame väikesele metsateele, kus ootavad meid ees autod ning sõidame tagasi Novy Uoyani. Ööbimine kohalikus peres.

Teisipäev

Varahommikul sõidame autodega Nizneangarski, ületame lennukiga, mis on tõeline muuseumi eksponaat, Baikali järve põhjast lõunasse ning õhtuks jõuame  Irkutskis hotelli.

Kolmapäev

Lennuk Irkutsk-Moskva-Tallinn

Hind sisaldab:

lennupiletid, kulutused taksodele ja autodele

majutused koos toitlustusega

kohapealsed reisid koos giidiga

kohalikud turismimaksud

Grupi suuruseks on 6 inimest + reisisaatja.

Reis pikkus 16 päeva.

Reisi hind: 2200 eurot/inimene.

Info: info@reheturismitalu.ee Tel. +372 56678949

    Nimi

    E-mail

    Teade